Alçı Sıva

Alçı sıvanın Tercih Edilme sebepleri:
Yanmayan malzemeden oluşmasından dolayı tercih edilmektedir.
Rutubet ve küf kokusu oluşturmaz. Çünkü nefes alabilen malzemelerden üretilmektedir. Duvar nefes alabildiği için; rutubet ve bakteri oluşumu, küf oluşumu engellenmektedir. Tabi bu uygulamayı yaparken alçı sıva malzemelerinin kalitesi de örutubet arz etmektedir.

1. Onarımı kolaydır, binanı almış olduğu darbe sonucunda hemen alçı sıva ile onarım işlemi yapılarak üzerine boya atıldığı takdirde pürüzsüz yüzey elde edilmesi rahat ve ekonomik olmaktadır.

2. Ekonomiktir. Alçı sıva meydana getirilen bir duvar yüzeyinde tek kat boya yapılması yeterlidir. Çünkü hem beyaz renkli olması sebebi ile boyanın rengini gösterir bununla beraber pürüzsüzlük ve kat dokusu verdiği için ikinci kat boyaya ve son kat boyalarına ihtiyaç duyulmadan tek kat boya oluşturmaya olanak sağlar. Bu durum da ekonomik olması yönüyle önemlidir ve her boyacının tercih etmiş olduğu bir malzemedir.

3. Kışın enerji tasarrufu sağlamaya imkan verir. Kara sıva yapılan maddeye nazaran alçı sıva daha yalıtkan bir yapıya sahiptir. Işığı emmez ve yansıtılmasına olanak sağlar. Ek olarak yakıttan da tutum yapılmasını sağlar. Kara sıva yapılan evlere nazaran, alçı sıva meydana getirilen evler saha çabuk ısınmaktadır. Bu ısı korunumu da uzun süre sağlanmaktadır.

4.Sağlıklı olması yönü ile gündeme gelmektedir. Cilt ile temasında bir sıkıntı yaratmaz. Kanserojen maddelerden oluşmamaktadır. Ayrıca alçı sıva yapılan yerlerde havalandırma işlemleri daha basit olmaktadır. Bu nedenle sıhhat açısından da tercih edilmektedir.

5.Binalarda oluşan zelzele güvenliklerine önlem olarak kullanılmaktadır. Yoğunluk olarak incelendiğinde kara sıvaya nazaran daha ince ve ağırlık olarak az bir madde olmasından kaynaklı depremde oluşabilecek hasarlarda ciddi zararlar vermez. Özellikle İstanbul gibi bir yerde, beklenen büyük Marmara depremine karşı bir önlem durumunda tüm yeni inşaat binalarında alçı sıva kullanılması oluşabilecek risklerin önüne geçilmesini etkilemektedir.

  × Whatsapp
  HÇ YAPI

  Dekorasyon aslında ihtiyaç olmaktan çok mevcut yaşam kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Tamamen insanların bulunduğu mekândan daha çok keyif alması ve o ortamın kendi tarzını yansıtan izler taşıması için yapılır. Taştan Dekorasyon olarak bu bağlamda deneyimli ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  ADRES

  Cumhuriyet Mh. Müftülük Cd. No:56/2 – Merkez/ADIYAMAN

  TEL

  0536 450 57 12

  EMAIL

  info@hcyapi.net