Petek Asma Tavan

Petek asma tavan popülaritesi birçok faktöre bağlı olarak artmaktadır. Kolayca monte edilirler, herhangi bir tavan kaplaması ile mükemmel şekilde birleştirilirler, hoş olmayan iletişim elemanlarını gizlerler, düşük yangın tehlikesine sahiptirler, dikkat çekicidirler, yeterince pratik ve dayanıklıdırlar. Antikorozif kaplama, tavan yapılarını sıcaklık düşüşünden ve odadaki yüksek nemden korur.

Ve bu bütün avantajların listesi değil. Petek asma tavan ızgara asma tavanı, standart olmayan yükseklik ve alana sahip odaya mükemmel bir şekilde uyum sağlar, orantısız şekilde yüksek odalardaki kusurları veya düz olmayan tavan yapılarını düzeltir. Petek asma tavanlar, yangından korunma sistemlerinin kullanıldığı yerler için idealdir. Petek asma tavan, temel olarak endüstriyel bina ve kamu kuruluşlarında uygulanan açık tavanlardır. Bunlar olabilir: ofisler, klinikler, restoranlar, kafeler, alışveriş ve iş merkezleri, havaalanlarında bekleme odaları, araba galerileri, mağazalar, kulüpler, spor salonları, yüzme havuzları. Ancak, ilerleme hala geçerli değil – daire ve özel ev sahipleri yeni teknolojilerin gerisinde kalmıyor.

Petek asma tavan modern bir daireye kurulması özel bir popülerlik kazanıyor. Tek koşul, tavanların yüksekliğidir, tavanları da aynıdır ve küçük bir apartman dairesinde bir miktar hantal ve uygunsuz olacaktır. Bu tür tavanlar mutfakta, oturma odasında, ofiste kuruludur.

Profilin kalınlığına ve hücrelerin boyutuna bağlı olarak, birkaç asma tavan tipi vardır:

 • ekonomi;
 • standart;
 • ödül.

Metal petek tavanları evrensel bir tavan yapısıdır. Başlıca avantajları arasında Petek tavan‘ı diğer asma tavanlarla birleştirme imkanı da var. Olabilir:

 • Raf Tavanları
 • Kaset tipi tavanlar
 • Tavan

Sofistike müşteriye odaklanan üreticiler, çok renkli tavan yapıları sunar. Standart renk şeması yedi renkten oluşur. Bununla birlikte, müşterinin isteğine göre profil, üreticinin katalogunda sunulan herhangi bir renk ve tonda boyanabilir. Bu nedenle, tasarım sanatında bu tür tavanların kullanımı sadece hayal gücü ile sınırlıdır.

Bu tür tavanların bir kafe veya restoranda kullanılmasını düşünürsek, o zaman pek çok artı var. Birincisi, bu tür tesisler için gerekli olan iletişimlerin görünmezliği, ikincisi ise güzel bir manzara – tavan yapısında ağırlıksızlık hissi. Dantel gibi ışık, ışık ve havadar ile geçirilmiş görünüyor. Tavan ızgaralarına kolayca ilave süslemeler, balonlar veya çelenkler ekleyebilirsiniz.

Aydınlatma yolları Fikstür Petek Tavan

Petek Asma Tavan için, alt türlerinden herhangi birinin hücrelerine ideal bir şekilde yerleştirilen özel olarak tasarlanmış lambaların olduğu belirtilmelidir. Bu son derece uygun bir kombinasyon. Bu durumda, en sık kullanılan standart led lambalar ayna tipindedir. Boyutları, tavan sistemine montaj kolaylığı sağlayan tavan bölümlerinin boyutuna karşılık gelir. Petek Tavan Armatürleri doğrudan Petek tavanına monte edilmek üzere tasarlanmıştır.

Petek tavan armatürlerinde herhangi bir yüksekliğe monte edilebilir, bu, askıların farklı uzunluklarından kaynaklanır. Lambanın ayna hücresel tasarımı ışığı mükemmel şekilde yansıtır, böylece en büyük odalarda daha düşük enerji maliyeti ile iyi bir aydınlatma sağlar. Petek tavanlarının armatürleri, odadaki herhangi bir yere kolayca monte edilebilir ve monte edilebilir. Onların yardımıyla, alanı zonirovatlayabilir veya yardımcı aydınlatma ile birlikte bir aydınlatma düzenleyebilirsiniz.

Petek Asma Tavan Montajı

Petek tavan montajı, sistematik ve profesyonel bir yaklaşım gerektiren sorumlu bir iştir. Tasarım 600 x 600 mm boyutlarında modüllerden oluşmaktadır. Hücrelerin boyutu farklı olabilir. Petek tavan, standart bir “T” tasarımına kolayca yerleştirilebilir ve bu da onu diğer tavan tipleriyle birleştirmeyi kolaylaştırır.

Genel olarak, Petek Tavan Sisteminin kurulmasının çok zor olmadığı, ancak yine de biraz beceri ve zaman gerektirdiği belirtilmelidir. Böyle bir sistem çubuk kolyelere asılır, bu da yapı elemanlarının kolayca ve hızlı bir şekilde sökülmesini mümkün kılar. Bu, asma tavanın tamamını sökmeden gizli iletişim elemanlarına erişmeniz gerektiğinde çok önemlidir. En yenilikçi Petek tavan tipi cam şeklindeki profildir. Bu form ekonomik ve yeterince güzel. Yan duvarlardaki sapmalardan dolayı, hücrelerin boyutları aynı kalmasına rağmen tavan bölgesinin kapsama alanı artar. Bu, ekipman maliyetini düşürür, ancak aynı zamanda, asma tavanın tüm avantajları korunur. Petek tavan çeşitleri

 1. Aynı hücre ile standart.
 2. Güzel bir görsel perspektif etkisi yaratan kabartma profilli piramidal.
 3. Farklı seviye.
 4. Dar odalarda, koridorlarda kurulum için çok uygundur.
 5. Modüler T-15. Ayrı sistemlerden oluşur. Ve ek bir tasarım olarak, mevcut asma tavanlara sahip iç mekanlara monte edilebilir.

Dikkat! Petek T-15 asma tavanlarının montajı ile iletişime en basit ve en hızlı erişim sağlanmaktadır. Standart tasarım, geçişlerarası boşluğa erişimi biraz kısıtlar. Modüler T-15 tavanlar Petek, farklı tipteki tavanların bir süspansiyon sistemi elemanında birleştirme imkanı sunar. Bu, alternatif plakalar, ızgaralar ve kasetler ile sağlanır.

Standart tipte bir ızgara tipi tavan montajı şartlı olarak birkaç aşamaya ayrılabilir:

 1. 2400 mm ila 600 mm uzunluğa sahip uzunlamasına ve enine kılavuzlardan oluşan rulmanlı alüminyum bir çerçevenin montajı. Yay şeklinde süspansiyonlar ile sabitlenir.
 2. Monte edilmiş çerçeveye daha küçük profillerin montajı. Gelecekteki tavanın hücrelerini oluştururlar.
 3. Aydınlatma cihazları için kurulum yerlerinin belirlenmesi. Bir armatürün montajı en az iki askı montajı gerektirir.

Farklı tavan seviyelerinin montajı aynı prensibe göre yapılır. Tek fark, standart ve asimetrik hücreler gibi çeşitli panel tiplerinin tasarımındaki varlığıdır. Farklı asma tavan tiplerini birleştirerek, bunları birleştirerek, eşsiz bir konfor ve rahatlık ortamı yaratabilirsiniz.

Yenilikçi tavanların avantajları

Yukarıdakilerin hepsinden, ızgara ızgaralarının temel avantajlarının bir listesini oluşturabilirsiniz:

 • Malzemenin ekolojik uyumluluğu. Yapıların profili sadece yanmayan, toksin yaymayan, aşınmaya dayanıklı ve dolayısıyla dayanıklı olan yüksek kaliteli alüminyumdan yapılmıştır.
 • Geniş uygulama yelpazesi. Nemin, sıcaklığın, ışığın etkisi altında, tasarımın fiziksel özelliklerini kaybetmemesi nedeniyle, bu tür tavanlar herhangi bir binanın kaplanmasında kullanılabilir.
 • Güvenlik. Kafesli tavanlar sadece yanmaz, aynı zamanda odanın mükemmel havalandırılmasına da katkıda bulunur. Yangın durumunda, dumanın giderilmesi sorunuyla başa çıkacak ve destek yapılarını mümkün olduğunca koruyacaktır. Ayrıca, Petek tavanlı odanın sahibi, yangın güvenliği yetkililerinde hiçbir zaman sorun yaşamaz.
 • Çok yönlülük. Herhangi bir binadaki farklı kafes tavan türlerinin kombinasyonu, yalnızca iç mekanın genel tarzını zenginleştirecektir. Çok iyi, bu tür tavanlar, örneğin kaset tipi tavan klimaları ile birleştirilir.

Petek asma tavanları. Herhangi bir eksiklik var mı

Bununla birlikte, daha derine inip bütün nüansları gizlerseniz, pek hoş olmayan anlar bulabilirsiniz. Petek tavan da, hammadde fiyatı oldukça iyi, bu da bitmiş ürünün maliyetinin yükselmesine neden oluyor. Her ne kadar, artıları ve eksileri tartıyorsak, o zaman, elbette, kalite ve dayanıklılık malzeme ve ekipman maliyetini aşmaktadır. İkinci özellik, çok karmaşık olmasa da, bu tür bir yapının kurulması için oldukça zahmetli bir işlemdir.

Bakımın Özellikleri

Aslında, bitmiş tavan alüminyum bir ızgara olduğundan, geri çekilmesi için özel bir işçilik ve malzeme maliyeti yoktur. Aynanın parlamasını ve düzgün görünümünü korumak için, yüzeyin ara sıra deterjan çözeltisiyle emprenye edilmiş nemli bir bezle silinmesi gerekir. Petek tavanın ayırt edici bir özelliği, küf oluşumuna duyarlı olmadığı için toz geçirmez özelliklere sahip bir yüzeydir. Uzun yıllar boyunca böyle bir tavan tasarımı sahiplerini eşsiz tarzı ve özlü uygulama ile memnun edecek.

Petek asma tavanları, mekanın tavan alanının tasarımı için yenilikçi bir çözümdür. Çeşitli stiller ve tasarımlar onları tüketiciler arasında daha popüler kılar. Petek asma tavanı, yüksek pratikliği, dayanıklılığı, ayrıca bakım ve teknik önleme için minimum maliyetleri sayesinde maliyetini hızla geri alabilecektir.

  × Whatsapp
  HÇ YAPI

  Dekorasyon aslında ihtiyaç olmaktan çok mevcut yaşam kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Tamamen insanların bulunduğu mekândan daha çok keyif alması ve o ortamın kendi tarzını yansıtan izler taşıması için yapılır. Taştan Dekorasyon olarak bu bağlamda deneyimli ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  ADRES

  Cumhuriyet Mh. Müftülük Cd. No:56/2 – Merkez/ADIYAMAN

  TEL

  0536 450 57 12

  EMAIL

  info@hcyapi.net