Stropiyer

HÇ Yapı çatısı altında enerjisi yüksek ve tecrübeli kadromuzla farklı dekorasyon alanlarındaki son teknolojiye ayak uydurarak dekorasyon ihtiyaçlarınıza hesaplı ve düzenli çözümler bulmaya gayret ediyoruz. Adıyaman ilinde faaliyet gösteren firmamızın asıl amacı müşterilerin istekleri doğrultusunda kendi tecrübesini ve ekibin enerjisini kullanarak ortak paydada en iyiyi ortaya çıkarmak, vaat edilen sürede işini tamamlayarak sizlerin beğenisine sunmaktır.

Alçı, iplik lifi ve su karışımından oluşan harçların kalıplara dökülerek dondurulmasının peşinden çıkarılan kalıp şekillere kartonpiyer adı verilir.
Kartonpiyerin uygulanma amacı estetik ve dekorasyondur. Çok az da olsa, bazı görülmemesi ihtiyaç duyulan bayındır aşamasında meydana getirilen minik ve görünüşü rahatsız eden hafifçe kusurların ortadan kaldırılmasında da kullanılabilmektedir.
Stropiyer Fiyatları
Uygun fiyatlı malzemeden üretildiği için, malzeme fiyatı da işçilik fiyatı da çok ucuzdur. Daha uygun fiyatlardan yararlanmak için de sitemizin ek hizmetleri olarak boya badana işlerinizin yanında kartonpiyer işlerinizi yaptırmanız da mümkündür.
Kartonpiyer çalışmaları çoğunlukla duvar ile tavanın arasına ve kornişin önüne yapılmaktadır. Ender de olsa tavan göbeklerinde de hala yapılmaya devam etmektedir. İç dekorasyonlarda çoğunlukla kullanılmaktadır. Yerini kısmen de olsa alçıpan ve asma tavanlara bıraksa da kartonpiyerin kullanım çeşitliliği de günümüzde azımsanamayacak ölçüde fazladır.
Stropiyer Montajı
Kartonpiyer montajı yapılırken hazır kalıplardan yararlanılmaktadır bu nedenle 3 + 1 ve 4 + 1 evlerin kartonpiyer montajı ve kuruması bir günde tamamlanmaktadır. Arkasından zımparalama ve düzeltme işlemleri uygulanır. Muntazam şekilde montajı ve düzeltmeleri meydana getirilen kartonpiyerler istenilen renkte boyanır. çoğu zaman duvar boyası ile aynı tonlar tercih edilmektedir.
Stropiyer Çeşitleri
Alçı Kartonpiyer: İçerisinde alçı malzemesinin bulunduğu hazır kalıplara dökülerek kuruması beklenen dekorasyon amaçlı kullanılan kartonpiyerdir.
Polistren Kartonpiyer: Bundan dolayı alçı kartonpiyer hem küflenir bununla beraber çabucak düşer. Bu nedenle buralarda alçı kartonpiyer yerine polistren kartonpiyer kullanılması gerekmektedir. Sudan etkilenmez ve rahat montaj yapılması ile bilinir.
Firmamız arzu ettiğiniz model ve dokudaki kartonpiyerleri boya badana işleminden sonra iç cephelerinize rahatça uygulamaktadır. Uygun ücret ve ödeme koşulları için firmamız ile bildirişime geçebilirsiniz. Böylelikle uygun fiyatlara mal edilen ve dekorasyon fakatçlı kullanılan kartonpiyerleri daha da ucuza kaliteli bir şekilde yaptırmak mümkün olacaktır. Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz her ek hizmet şeklinde kartonpiyer mevzusunda da hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Fiyatlar ve seçenekler hakkında bilgi almak amacıyla whatsapp numaralarımız veya mesajşim numaralarımızdan irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

  × Whatsapp
  HÇ YAPI

  Dekorasyon aslında ihtiyaç olmaktan çok mevcut yaşam kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Tamamen insanların bulunduğu mekândan daha çok keyif alması ve o ortamın kendi tarzını yansıtan izler taşıması için yapılır. Taştan Dekorasyon olarak bu bağlamda deneyimli ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  ADRES

  Cumhuriyet Mh. Müftülük Cd. No:56/2 – Merkez/ADIYAMAN

  TEL

  0536 450 57 12

  EMAIL

  info@hcyapi.net