Saray Tavan

Hç yapı dekor saray tavan ürünleri Türk malı mıdır ?

Saray tavan ürünleri ithal bir üründür. Bazı arkadaşlar Türkiye’de neden üretilmediğini soruyorlar. Saray tavan malzemelerinde kullanılan materyallere bakıldığında ürünün Türkiye’de üretimi elbette zor değil. Yalnız malzemede işçilik fazla olduğundan işçilik maliyetleri ürünü pahalı yapmaktadır. Bundan dolayı Türkiye’de üretimi yoktur.

Hç yapı dekor saray tavan ürünlerinde kullanılan materyaller nelerdir ?

Saray tavan ürünleri PVC sert plastiktir. Alçı veya strafor değildir. Ayrıca farklı yerlerinde kontraplak ve duvar kağıdı kullanılmaktadır.

Hç yapı dekor saray tavan montajı nasıl yapılır ?

Saray tavan avize göbeklerinin montajı kenarlarında bulunan hazır dübel yerlerinden duvara dübel yardımı ile monte edilir. Ayrıca yapıştırma işi yoktur, uygulaması temizdir. Montaj yapıldıktan sonra ürün ile beraber gelen dübel gizleme aparatları ile vidalar gizlenir. Köşe kartonpiyerler ise üzerindeki motifler hareketli olduğundan motif yerinden oynatılıp ürün duvara dübel yardımı ile monte edilir. Sıcak ve soğuk silikon kullanılarak yapıştırma da yapılabilir. Montaj işlemi bitince motif eski yerine getirilip uygulama gizlenir. kartonpiyer köşelerine gelen yerlerin kesimlerinin mükemmel olmasına gerek yoktur. Köşe gizleme aparatları ile köşelerdeki uyumsuzluk giderilir.

Hç yapı dekor saray tavan ürünleri nerelerde kullanılır ?

Saray tavan ürünlerimiz düğün salonları, cami, restoranlar, teşhir vitrinleri, cafeler, evler, bina girişlerinde kullanıma uygundur. Aşağıda uygulama örnekleri görebilirsiniz veya  ww.delledekor.com websitemizden inceleyebilirsiniz.

Hç yapı dekor saray tavan ürünlerini istediğimiz ölçülerde sipariş verebilir miyiz ? 

Saray tavan ürünleri ithal olduğundan standart ölçülerde gelmektedir. Müşterilerimiz talepleri doğrultusunda özel ölçü siparişi alınmaktadır. Saray tavan ürünlerimizin 60×60, 60×90, 80×80, 90×120 100×100, 120×120, 140×140, 120×160, 140×200, 150×210 ölçüleri arasındadır.

Hç yapı dekor saray tavan uygulama ekibiniz bulunmakta mıdır ?

Müşterilerimiz talebi doğrultusunda yüksek metrajlarda uygulama konusunda uzman ekibimiz hizmet vermektedir.

25 m2 bir salon için göbek ve kartonpiyer yapsak ortalama maliyet ne çıkar ?

Saray tavan göbeklerinden 120×160 cm’lik bir göbek kullandığımızı ve 13 cm’lik kartonpiyer kullandığımızı varsayarak ortalama bir salonun maliyeti 1000 tl ye çıkacaktır.

Hç yapı dekor saray tavan ürünlerinde kaç renk çeşidi vardır ?

Saray tavan ürünlerinde altın, eskitme, gümüş ve beyaz renkleri bulunmaktadır. Bu renkler arasında en fazla altın ve eskitme renkleri tercih edilmektedir.

Unutulmuş Beşinci Duvar : TAVAN

Evet, ev dekorasyonunda tavanların diğer adıdır unutulmuş beşinci duvar. Ama artık tavan dekorasyonuyla alakalı onlarca ürün ve dekorasyon fikrini bulabilirsiniz. Özellikle tavan dekoru güzel bir aydınlatma ile desteklendiğinde misafirlerinizin dikkatini alamayacağı tavanlar yapmanız mümkün.

Bu ürünler arasında firmamız tavan dekorasyonu ile alakalı sadece saray tavan ürünleri ile ilgili satış ve uygulama yapmaktadır. Ama tavan dekorunda kullanılan diğer malzeme ve uygulamaları da elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

 • Asma tavan: Tavanlardaki elektrik kabloları, tesisat boruları ve tavandaki hoş olmayan görüntüyü gizleme amacıyla yapılan, ses ve ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin taşıyıcı sistemle uygulanması sistemidir. Bu uygulamayı hastaneler, resmi daireler, mağazalar estetik görünmesi açısından çoğunlukla tercih etmektedir. En iyi özelliklerinden biri de klima kabloları, yangın algılayıcılar, havalandırma sistemler için en uygun sistem olmasıdır.
 • Gergi tavan (Germe tavan) : Isıtma yöntemiyle belirli bir forma girebilen farklı renk ve dokularda, ateş almayan PVC malzemenin alüminyum profillerine gerdirilerek uygulanması sistemidir. Her türlü tavana uyum sağlaması sayesinde geniş tasarım imkanı sunar. Özel tasarımları ile istenilen resim, şekil ve renklerde uygulama yapılabilir. Gergi tavan fiyatları piyasaya ilk girdiğinde 20 euro/m2 civarında iken şuan piyasada 15 euro/m2 civarında bulmak mümkündür. Elbette işin büyüklüğü ve istenilen tasarıma göre fiyatlar değişecektir. M2 100 euro/m2 ye kadar fiyat çıkabilmektedir. Zamanla içine haşere girip çıkmaması en büyük dezavantajdır.
 • Strafor tavan : Bu sistem maliyet uygunluğundan dolayı tercih edilmektedir. 50x50x1,2 ölçülerinde desenli strafor malzeme direk tavana monte edilerek uygulanır. Stropiyer diye de adlandırılır. Strafor tavan kaplama fiyatları ortalama 5,5 tl/m2 dir. Piyasada yaklaşık olarak 15 adet deseni bulunur. Bu malzemelerin çeşitli ölçülerde kartonpiyerleri de bulunmakta ve tavan kaplama ile kombine edilebilmektedir.
  × Whatsapp
  HÇ YAPI

  Dekorasyon aslında ihtiyaç olmaktan çok mevcut yaşam kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Tamamen insanların bulunduğu mekândan daha çok keyif alması ve o ortamın kendi tarzını yansıtan izler taşıması için yapılır. Taştan Dekorasyon olarak bu bağlamda deneyimli ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  ADRES

  Cumhuriyet Mh. Müftülük Cd. No:56/2 – Merkez/ADIYAMAN

  TEL

  0536 450 57 12

  EMAIL

  info@hcyapi.net