Kartonpiyer

Alçı, iplik lifi ve su karışımından oluşan harçların kalıplara dökülerek dondurulmasının peşinden çıkarılan kalıp şekillere kartonpiyer adı verilir.
Kartonpiyerin uygulanma amacı estetik ve dekorasyondur. Çok az da olsa, bazı görülmemesi ihtiyaç duyulan bayındır aşamasında meydana getirilen minik ve görünüşü rahatsız eden hafifçe kusurların ortadan kaldırılmasında da kullanılabilmektedir.
Kartonpiyer Fiyatları
Uygun fiyatlı malzemeden üretildiği için, malzeme fiyatı da işçilik fiyatı da çok ucuzdur. Daha uygun fiyatlardan yararlanmak için de sitemizin ek hizmetleri olarak boya badana işlerinizin yanında kartonpiyer işlerinizi yaptırmanız da mümkündür.
Kartonpiyer çalışmaları çoğunlukla duvar ile tavanın arasına ve kornişin önüne yapılmaktadır. Ender de olsa tavan göbeklerinde de hala yapılmaya devam etmektedir. İç dekorasyonlarda çoğunlukla kullanılmaktadır. Yerini kısmen de olsa alçıpan ve asma tavanlara bıraksa da kartonpiyerin kullanım çeşitliliği de günümüzde azımsanamayacak ölçüde fazladır.
Kartonpiyer Montajı
Kartonpiyer montajı yapılırken hazır kalıplardan yararlanılmaktadır bu nedenle 3 + 1 ve 4 + 1 evlerin kartonpiyer montajı ve kuruması bir günde tamamlanmaktadır. Arkasından zımparalama ve düzeltme işlemleri uygulanır. Muntazam şekilde montajı ve düzeltmeleri meydana getirilen kartonpiyerler istenilen renkte boyanır. çoğu zaman duvar boyası ile aynı tonlar tercih edilmektedir.
Kartonpiyer Çeşitleri
Alçı Kartonpiyer: İçerisinde alçı malzemesinin bulunduğu hazır kalıplara dökülerek kuruması beklenen dekorasyon amaçlı kullanılan kartonpiyerdir.
Polistren Kartonpiyer: Alçı kartonpiyerin uygulamasının olmadığı yerlerde kullanılır. Banyo, lavabo benzer biçimde bölgeler nemli bölgelerdir. Bundan dolayı alçı kartonpiyer hem küflenir bununla beraber çabucak düşer. Bu nedenle buralarda alçı kartonpiyer yerine polistren kartonpiyer kullanılması gerekmektedir. Sudan etkilenmez ve rahat montaj yapılması ile bilinir.
Firmamız arzu ettiğiniz model ve dokudaki kartonpiyerleri boya badana işleminden sonra iç cephelerinize rahatça uygulamaktadır. Uygun ücret ve ödeme koşulları için firmamız ile bildirişime geçebilirsiniz. Böylelikle uygun fiyatlara mal edilen ve dekorasyon fakatçlı kullanılan kartonpiyerleri daha da ucuza kaliteli bir şekilde yaptırmak mümkün olacaktır. Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz her ek hizmet şeklinde kartonpiyer mevzusunda da hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Fiyatlar ve seçenekler hakkında bilgi almak amacıyla whatsapp numaralarımız veya mesajşim numaralarımızdan irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Kartonpiyer Duvar Çıtalama

Kartonmpiyer Duvar çıta uygulamalarımızda,sizlerin tam olarak ne istediğinizi belirler,değişik çıta modelleri ile hoşunuza gidebilecek en uygun dekoratif çıta uygulamalarını yaparız.

Çıta çalışmalarımız,bilgisayar destekli mimari çizimler kullanılarak yapılmaktadır.

Elbette ki dekorasyonda duvar süslemeleri duvar çıtaları oldukça göz doldurucu bir görünüme sahiptir.Bizler de duvalarınızı güzelleştirirken sizlere yardımcı olmak isteriz.

Sizlere duvarlarınızı güzelleştirmek ve hayal ettiğiniz dekoratif görüntülere sahip olabilmeniz i gerçekleştirmek için sizlerle  istişare ederek duvarlarınıza en uygun yapılabilecek çıta’lama modelleri hakkında fikir yürüterek mimari çizimlerle yansıtarak en uygun duvar çıtala’ma,süsleme malzemeleri ile bunun gerçekleşmesini sağlarız. bütün çalışmalarımız kalite güvencemiz altındadır.

Poliüretan Duvar Çıtası uygulama alanları

Eski zamanlarda Amerikan evlerinde çok moda olan poliüretan duvar çıtaları tekrar evlerde yerini almaya başladı. Özellikle salon ve koridorlarda kullanılan duvar çıtaları uygulandığı yerin havasını tamamen değiştirerek evinize çok daha asil bir hava katıyor.

Dekoratif duvar çıtası modelleri seçim için fikirler:

Başlangıç olarak sizi bekleyen hangi alana çıta uygulamak istediğiniz. Bir duvarın tamamını mı yoksa bir kısmına mı? Eğer duvarın tamamını çıtalarla bölmeli bir şekilde dekore etmek istiyorsanız ahşap çıtalardan yararlanabilirsiniz. Duvarınızın ortası boş kalacak şekilde alttan ve üstten çıta yaptırmak istiyorsanız da alçıpan çıtalar, sizin için uygun olacaktır. Çıtalarla duvarınızı dekore ederken göz önünde bulunduracağınız diğer bir nokta evin hangi bölümünde çıtaları kullanmak istediğiniz.

Duvar çıtası uygulaması için gerekli çizimler hazır olduğunda artık seçtiğiniz duvar çıtasına göre uygun yapıştırıcı ile duvar çıtasını yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

Poliüretan Duvar çıtası yapımı farklı şekillerde olabiliyor. Evinizi her bölümü için düşündüğümüz örnek görsellerimiz ile birlikte size  tercihiniz konusunda yardımcı olmaya çalışalım fakat beğeneceğiniz Poliüretan Çıta ve Çıta Köşeleri Fiyatları seçiminizde önemli. Daha geniş model seçimi yaptığınızda ve köşe modelleri kullanımı fiyatları etkiliyecektir

  × Whatsapp
  HÇ YAPI

  Dekorasyon aslında ihtiyaç olmaktan çok mevcut yaşam kalitesini daha üst seviyeye çıkarmak için yapılan bir uygulamadır. Tamamen insanların bulunduğu mekândan daha çok keyif alması ve o ortamın kendi tarzını yansıtan izler taşıması için yapılır. Taştan Dekorasyon olarak bu bağlamda deneyimli ekibimizle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  ADRES

  Cumhuriyet Mh. Müftülük Cd. No:56/2 – Merkez/ADIYAMAN

  TEL

  0536 450 57 12

  EMAIL

  info@hcyapi.net